Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
11 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Nuk iu bindën urdhërit të policisë, 3 persona qëllojnë me kallashnikov efektivët në Janinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Autoritetet policore greke janë sulmuar nga tre persona. Sipas mediave të huaja mësohet se ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në fshatin Tzumerka.

Patrulla e policisë ka tentuar të ndalojë një automje të dyshimtë, i cili ishte duke qarkulluar pa targa në zonë.

Në mjet ndodheshin tre persona të cilët nuk i janë bindur urdhërit të policisë dhe kanë hapur zjarr ndaj tyre. Mësohet se ata kanë qëlluar disa herë me kallashnikov, ndërkohë fatmirësisht si pasojë nuk ka patur të lënduar.

Policia e Janinës dhe Artës janë “ngritur në këmbë” dhe po punojnë për kapjen e autorëve të cilët u larguan menjëherë nga vendi i ngjarjes.

Më shumë


spot_img

spot_img