Tirana
broken clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Nuk iu bind urdhrit të policisë dhe u largua me shpejtësi, e pëson keq 21-vjeçari në Pogradec

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 21-vjeçar është arrestuar në Pogradec, pasi akuzohet se ka kundërshtuar punonjësit e policisë.

Sipas informacioneve, i riu me iniciale K.P., banues në Maliq, në vendin e quajtur “Lumi i Tërhanit”, Pogradec, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, nuk i është bindur urdhrit të punonjësit të policisë për të ndaluar.

Pasi është kapur prej tyre, është zbuluar se kishte një leje drejtimi të dyshuar si të falsifikuar.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec për veprat penale “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”, “Falsifikimi i dokumenteve”, “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img