Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
1.5kmh
75 %
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
17 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Nuk iu bashkuan Berishës,15 deputetët e grupit të PD mblidhen në takim, çfarë po diskutojnë?    

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një grup deputetësh të Partisë Demokratike, të cilët nuk i janë bashkuar grupit të Sali Berishës, janë mbledhur pasditen e kësaj të marte në një nga lokalet e Tiranës.

Mësohet se në fokus të diskutimeve është e ardhmja e tyre politike, si dhe e kësaj force në të cilën ata bëjnë pjesë.

Këta deputetë kanë qëndruar përballë Berishës, në nismat që ai ka ndërmarrë, siç ishte Foltorja, 2 Kuvendet dhe gara për Kreun e PD-së.

Kujtojmë se shumica e deputetëve iu përgjigjen thirrjes për protestë më 7 korrik, por ata deklaruan se dolën në shesh për intresat e qytetarëve dhe jo për Berishën.  

Deputetët të cilët janë mbledhur në takimin e sotëm janë: Kreshnik Çollaku, Gazment Bardhi, Dhurata Çupi, Helidon Bushati, Andia Ulliri, Ervin Salianji, Bledjon Nallbati, Arbi Agalliu, Lefter Geshtenja, Flamur Hoxha, Eralda Bano, Merita Bakiu, Zheni Gjergji, Dashnor Sula dhe Grida Duma.

Më shumë
spot_img
spot_img