Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

‘Nuk ishte e lehtë lamtumira me ty’, mesazhi i Ismail dhe Helena Kadare për Maks Velon

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8affb4d791256484eff7c84fb3ab0b60

Nuk mund të mungonte një mesazh ngushëllimi nga Ismail dhe Helena Kadare për ndarjen nga jeta të arkitektit dhe piktorit të njohur Maks Velo.

Çifti Kadare kanë qenë miq të ngushtë të Maks Velos, ndërsa kanë shprehur edhe mesazhin e tyre të ndjerë nga Parisi.

”Nuk ishte e lehte lamtumira me ty Maks Velo. Emri yt do te kerkonte gjithmone kujtesen. Dhe do ta kishte gjithmone ate, te qarte e te ndritshme ashtu siç ishte imazhi yt kur te kishim mes nesh”, shprehen Ismail dhe Helena Kadare.

Kujtojmë se Maks Velo ndërroi jetë ditën e djeshme, ndërsa ishte një nga figurat më të shquara të artit shqiptar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img