Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
26 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

Nuk i del inati, sherri virtual merr “dhenë”, Flori Mumajesi i kthen Vip-at kundër Kozeta Kurtit: Qyqja! Zemër!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbrëmjen e djeshme në rrjetet sociale “plasi” sherri mes Kozeta Kurtit dhe Flori Mumajesit. Shkak për të gjithë këtë u bë një shkrim i Kozetës ku shprehej kundër fitores së Alban Ramosaj në festivalin, Kënga Magjike.

Kaq ka mjaftuar dhe të gjithë “Theredotsat” i janë “vërsulur” Kozetës në Instagram.   Personazhe të njohur të showbizit, si Agnesa Hadërgjonaj, Oriola Marashi, Dara Karaiskaj kanë postuar foto me një filter dhe mbi post shkruajnë ironi kundër Kozetës: #jam sy lesh.

Kujtojmë se e gjithë kjo filloi nga një postim i Kozetës e cila thotë se grupi Urban Band dhe këngëtarja nga Gjerogjia, Nutsa, e meritonin plotësisht fitoren, ndërsa për Alban Ramosajn, që mori çmimin e parë ka rezerva.

Këto fjalë nuk u pritën aspak mirë nga Flori i cili menjëherë i ktheu përgjigje Kozetës: Nje shkrim i nxituar nga mllefi kolektiv! Ftoj te gjithe syleshet qe moren pjese ne festival qe nga fituesi deri tek ata qe nuk paten mundesi te kualifikohen , te mos ndihen sylesh!

Mirëpo dhe përgjigja nga Kozeta nuk ka vonuar, pas teagimit të Florit, ajo shprehet se refleksioni i saj ishte përtej “Kënga Magjike”, megjithatë interpretimi i fjalëve që shkruan është personal.

“Qyqja! Zemër! Muzika është më e madhe se Kënga Magjike. Refleksioni është përtej KM, ndonëse e drejta e interpretimit është tërësisht personale! Më vjen vërtetë keq që vetë-etiketohesh sylesh. Sylesh është çdo profil pa identitet në rrjete sociale”, përgjigjet Kozeta.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img