Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

“Nuk i besojmë”, pas vendimit të Ministrisë reagojnë maturantët: Duam diçka konkrete ose do bojkotojmë provimin e radhës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas protestave të maturantëve, ministria e Arsimit, Evis Kushi bëri të ditur se do të ulet kufiri  minimal i pikëve për çdo notë të provimit të matematikës.

Megjithatë, kjo nuk ka mjaftuar për maturantët të cilët vazhdojnë të kërkojnë diçka konkrete ose në të kundërt do të bojkotojnë provimin e radhës, ditën e nesërme.

Sipas tyre nuk i besojnë ministres dhe nëse nuk u ofrohet një zgjidhje brenda ditës së sotme, ditën e nesërme nuk do të zhvillojnë provimin.

 “Jemi të pakënaqur, nuk është diçka konkrete. Sa do ulen pikët? Deri tani janë fjalë, duam diçka konkrete. E duamë më konkrete dhe mundësisht brenda ditës së sotme. Deri tani ky është mendimi. Nuk ia zëmë besën, ka bërë shumë premtime dhe nuk ka mbajtur asnjë. Duam të shohim notat dhe sa pikë do ulen.”, thanë maturantët për mediat.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img