Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nuk fitoi mandatin, por fitoi dashurinë, Endri Shabani poston foto me të fejuarën dhe i dedikon poezinë e Dritëroit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kandidati për deputet i Partisë Nisma Thurje, i renditur i dyti në qarkun e Durrësit mori vetëm 127 vota duke mos mundur të marrë mandatin e deputetit për t’u ulur në karrigen e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë.

Mirëpo, Endri Shabani edhe pse nuk ka mundur të fitojë në zgjedhje, ka fituar prej kohësh dashurinë e jetës së tij.

Ai ka publikuar në Facebook një foto me të, madje i ka dedikuar edhe një poezi të bukur të Dritëro Agollit.

Kur iki larg drejt teje vij

kur vij afer iki larg

per dreq me tremb largesia

dhe afersia behet cark

As e kuptoj si te dua

nje mjegull pus, nje cmenduri

si nje poet qe shkruan vjersha

dhe ndez nje shkrepse dhe i ben hi

Dhe ndoshta kjo eshte dashuria

e cakerdisur, kuturu…

per dreq me tremb largesia

dhe afersia gjithashtu.

Endri Shabani rrallë, por nuk edhe më herët na e ka prezantuar kalimthi vajzën që dashuron, ndërsa së fundmi në votime ishte me të dhe prindërit.

183277941 10225070918738094 6678361555555795927 n

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img