Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Nuk fitoi mandatin e deputetit, Nard Ndoka heq dorë nga Partia Demokristiane: Në shtator-tetor mblidhet kongresi dhe zgjidhet kryetari i ri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, ka deklaruar ditën e sotme se do të heqë dorë nga drejtimi i kësaj prtie.

Ai tregoi në “Top Talk” se një nga arsyet e këtij vendimi ishte bashkëpunimi me Lulzim Bashën, ndërsa tha se në shtator ose tetor do të mblidhet kongresi i PDK-së për të caktuar kryetarin e ri.

“Unë e konsideroj mision të mbyllur, pasi i besova verbërisht Bashës. Edhe nëse opozita do të ishte fituese, prapë do ta bëja. Në shtator-tetor do mblidhet kongresi dhe do të zgjidhet kryetari i ri”, tha Ndoka.

Kujtojmë se Nard Ndoka ishte i renditur i teti në listën e PD në qarkun Shkodër, por nuk arriti të fitojë, madje ishte një nga kandidatët më pak të votuar.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img