Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
5 °
E premte, 24 Mars, 2023

Nuk fitoi dot në zgjedhje, Eduart Ndocaj premton rikthimin në politikë: Po u zgjodha do ta bëj si Teksasi

Lajme të ngjashëm

Eduart Ndocaj ishte një personazhet më interesantë të pralamentin në legjisltarurën e shkuar. Në zgjedhjet e fundit, Ndocaj nuk mundi dot të fitontë për t’u rikthyer në parlament. Por pavarsisht kësaj, ai duket se nuk ka ndërmend të heqë dorë nga politika.

I ftuar në emisionin “xing me ermalin” në Tv Klan, Ndocaj u shpreh se ai do të knadidojë për të marrë bashkinë e Lezhës dhe premtoi se do ta bëjë atë si Teksasi.

“Ka ardhur koha, absolutisht që do kandidoj për Bashkinë e Lezhës. Ka ardhur koha që edhe Lezha të ketë një njeri që e do me të vërtet dhe ta kthejë në identitet”, tha Ndocaj.

“Mos do ta bësh gjë Lezhën si Texas?”, e pyeti moderatori Ermal Mamaqi. “Do ishte e jashtëzakonshme. Po u zgjodha kryetar bashkie pika kyçe do jetë binjakëzimi me Texasin”, deklaroi Ndocaj. 

Më shumë