Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

Nuk është truproja, Artan Hoxha tregon çfarë pune bën personi që tentoi të ndalonte dhunuesin e Sali Berishës

Lajme të ngjashëm

Gazetari Artan Hoxha është shprehur këtë të mërkurë se të gjithë personat që qëndronin dje rreth ish-kryeministrit Sali Berisha, janë njerëz të afërt. Sipas tij, edhe dy truprojat private, janë zgjedhur të qëndrojnë krah tij, nga familjarë e ish-kryeministrit.

“Të gjithë ata që janë atje janë njerëz të afërt të Berishës. Ata që shikoni ju aty, që godasin autorin. Janë përzgjedhur nga të afërmit e tij. Paguhen për atë punë. Edhe pse janë vullnetarë, paguhen. Instruktohen për atë punë, cilët personat të mbajnë larg dhe nga cili të ruhen”, tha Hoxha.

Personi qe mban prej krahu Gert Shehu, patra se te sulmoje Berishen

I ftuar në Abc News, gazetari investigativ tregoi dhe se çfarë funksioni kishte personi me xhup ushtarak që tentoi të ndalonte dhunuesin, 31 vjeçarin Gert Shehu.

“Ai personi aty është punonjësi i një televizioni privat. Në mos gaboj i Syri TV. Ai i ka bërë një shërbim, se i ka ulur intensitetin personit, se mund të ishte bërë goditje më e fortë”, vijoi Hoxha.

Më shumë