Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
2.6kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
4 °
E premte, 21 Janar, 2022

“Nuk e lejoj të ndërhyjë në bukën e fëmijëve të mi”, ja e vërteta pas fjalëve të Valbona Memës për kolegen e saj Artiola Toska

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

“Nuk e lejoj të ndërhyjë në bukën e fëmijëve të mi” kështu u shpreh pra disa ditësh këngëtarja e muzikës popullore shqiptare Valbona Mema. Fjalën e kishte për kolegen e saj Artiola Toska, dhe menjëherë pas ksaj fjalie lajmi se këto dy këngëtare kishin konflikte me njëra-tjetrën mori dhenë.

Mesa duket asgjë nuk paska qenë siç u interpretua mediatikisht. Këtë e ka thënë vetë Valbona në një interviostë të shkurtër për emisionin kosovar “Një kafe me Labin”.

Ajo ka përfituar nga pyetja që gazetari i ka drejtuar për të vendosur pikat mbi “i” lidhur me gjithë këtë histori e cila bëri mjaft bujë.

“Jo, ajo nuk ka qënë ttheshtë një deklaratë, çdo gjë ka ardhur shumë mirë, është sjaruar çdo gjë dhe në një moment tjetër ne do dalim dhe do të sjaropjmë edhe opinionin publik. Gjithësesi ne jemi dy mikesha, dy këngëtare që duhet të përfaqsojmë denjësisht muzikën popullore shqiptare.”

Kështu është shhprehur këngëtarja në intervistën për emisionin kosovar. Mesa duket e gjithë kjo histori nuk paska qenë asgjë tjetër veçse një keqkuptim i fryrë nga mediat shqiptare.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img