Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

‘Nuk e kam…’, ZBARDHEN fjalët që i ka thënë Hans Jonuzaj policëve; dyshohet se vrau me kallashnikov 31-vjeçarin sot në Vlorë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4f7fe23d44a5596f5c7ba3359c09f84c

“Nuk e kam kryer unë krimin”.

Këto janë fjalët e para që i ka thënë policëve 44-vjeçari Hans (Andi) Jonuzaj, pas arrestimit si i dyshuari kryesor i vrasjes së 31-vjeçarit Tauland Beqiraj sot në Vlorë.

Ngjarja ndodhi sot rreth orës 14:30 te Transballkanikja në qytetin bregdetar. Pas arrestimit, shërbimet e Policisë kanë sekuestruar në cilësinë e provës materiale automjetin tip “Ford”, me të cilin autori tentoi të largohej, si dhe një armë zjarri kallashnikov.

I vdekur nga atentati mbeti Tauland Beqiraj, djali i një ish-polici. Viktima më parë ishte arrestuar dy herë dhe së fundmi në 2019 ishte liruar me kush.

Ai njihej si person problematik dhe lëvizte në qytet i armatosur, mdaje në momentin e vrasjes, i është gjetur një pistoletë në brez.

KUJDES PAMJE TE RENDA!

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img