Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

“Nuk e do Europën, por do sulltanatë”, Vasili “shpërthen” ndaj Ramës: Vë shenjën e barazimit mes BE dhe Turqisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili sulmon kryeministrin Edi Rama, duke thënë se nuk e do Europën dhe përdor gjuhë fyese ndaj Europës.

Sipas tij Rama nuk është me Europën, por me Turqinë dhe sulltanët, duke shtuar se ai vë shenjën e barazimit mes Bashkimit Europian dhe Turqisë. Këto deklarata të Vasilit vijnë në ditën e vizitës së presidentit turk Recep Tayip Erdogan në Tiranë.

Postimi i Petrit Vasilit:

Ky eshte fundi, Rama ve shenjen e barazimit mes Bashkimit Europian dhe Turqise!?

Rama tha sot :

“Jo, ne jemi me Shqipërinë as me BE e Turqinë e pikërisht se jemi me Shqipërinë”

Rama tha sot:

“mos harrojmë që BE pa Turqinë, do të ishte në një situatë që mund të mos i ngjante fare asaj që është sot për keq. Turqia është një valvul e paçmueshëm për sigurinë për BE”.

Rama e kam thene kaq here, qe e urren ne menyre patologjike Europen dhe integrimin e Shqiperise ne BE, por sot ai i vuri vulen.

Jo lum miku per shqiptaret Europa eshte absolutisht dhe perjetesisht e para.

Per Edi Ramen dhe pazaret e tij Europa eshte e urryer dhe sigurisht e fundit.

Prandaj ai godet, ofendon,pengon, perdor gjuhe ordinere ndaj Europes, qe te pengoje demokracine europiane, funksionimin e shtetit ligjor europian dhe barazine europiane para ligjit qe te hyje ne Shqiperi.

Ai nuk do Europen por do sulltanate!

Shqiptaret kane pare nga perendimi, qe ne kohen e Skenderbeut dhe ne perendim ata gjeten mbeshtetje kur hordhite gjakatare osmane u derdhen mbi Shqiperi.

Dhe pas viteve 90′ perendimi hapi dyert per qindra mijra shqiptare dhe po perendimi ishte ketu edhe me buke dhe me ushtri ne 1991 dhe 1997 ne ditet me te veshtira.

Qe te vesh shenjen e barazise mes Europes dhe Turqise vetem nje si Edi Rama mund ta beje!!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img