Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
33 %
2.1kmh
0 %
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
13 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

“Nuk duhet paragjykuar kush ka 2-3 apo 5 të dashur”, Azizaj: Deputeti i zonës të kishte shkuar të takonte të renë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtori i Qendrës për të Drejtat e Fëmijëve, Altin Azizaj, ka komentuar ngjarjen e Librazhdit ku nusja u gjet duke tradhëtuar bashkëshortin nga vjehrri dhe vjehrra.

Sipas Azizajt askush nuk duhet paragjykuar nëse ka shumë lidhje dhe ajo çfarë është shqetësuese është çështja e barazizë burrë-grua.

Azizaj tha se deputetet e Parlamentit shqiptar apo dhe minister duhet të kishin dalë në një prononcim në lidhje me këtë ngjarje pasi një grua është dhunuar.

Gjithashtu ai tha se deputeti i zonës, duhet të kishte shkuar të takonte viktimën pasi ky mos angazhim i tyre tregon se kemi të bëjmë me një klasë politike jo sensitive me problemet e qytetarëve.

Kush ka 2-3-4 apo 5 të dashur, nuk duhet ti paragjykojmë. Jetojmë në një dashuri që vlerate dashurisë i gjen dhe ajo që mendoj unë. E cyta që unë mendoj se dueht diskutuar është çështja e barazizë burrë hde grua. Fakti që ndodh një incim i tillë dhe nuk ka asnëj grua deputete dhe minister për të dalë të prononcohet për mua tregon shumë. Fakti që në Librazhd ka një deputet dhe nuk është takaur as me viktimën tregon që ne këtu kemi një klasë politike jo sensitive me problemet e qytetarëve dhe vazhdojnë merren me çështjen e presidentit”, tha Azizaj.

Më shumë
spot_img
spot_img