Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
100 %
1kmh
75 %
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Nuk dogjën mandatet, Basha sulmon Rudina Hajdarin, Murrizin e Kokën: Në shportën me mollë, korbi qëmton ato të kalburat

spot_img

Lajme të ngjashëm

65854806dd37b047123654d95b72dcc8

Kryedemokrati Lulzim Basha sulmon dy deputetët e PD Rudina Hajdari e Myslym Murrizi dhe Lefter Kokën e LSI pasi nuk pranuan të digjnin mandatet.

 

Duke folur për vendimin e shkurtit për të djegur në masë mandatet, Basha shtoi se nga 64 deputetë që opozita kishte në Parlament, vetëm tre prej tyre nuk u bindën dhe nuk pranuan vullnetin e popullit duke mos lënë karriget. Për kryedemokratin, deputetët që nuk lanë mandatin por dhe ata që u ulën më pas në ato të lëna bosh, u blenë nga Rama.

Si për t’ju përgjigjur ngulmimit të Çim Pekës për një përgjigje për ata që nuk lanë mandatet, Basha sulmoi ‘me stil’ Rudina Hajdarin, Myslym Murrizin e Lefter Kokën, duke bërë një krahasim me një shprehje popullore.

‘Në një shportë me mollë korbi qëmton mollët e kalbura, por kështu vetëm sa i rrit vlerën shportës’, tha Basha, kreu i PD.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img