Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
35 °
Die
36 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022
spot_img

“Nuk do të bëj më krime”, gjykata e Fierit rrëzon kërkesën për liri me kusht të Safet Bajrit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Fierit ka rrëzuar kërkesën e anëtarit ët bandës së Shkodrës, Safet Bajrit për liri me kusht. Drejtoria e Burgjeve ka dërguar raport negativ në gjykatë për Bajrin.

Pak ditë më parë ai ka kërkuar lirinë teksa i kanë mbetur edhe 6 muaj burg. I konsideruar si “i forti i Shkodrës” ai është pjesë e grupit kriminal “Bajri” të akuzuar për një sërë veprash penale.

albsig

spring

Kjo ishte hera e dytë që Bajri kërkon lirinë me kusht, ndërsa është shprehur se nuk do të kryejë më krime dhe do të respektojë ligjin.

Kujtojmë se Safet Bajri u arrestua gjatë operacionit të koduar “Oazi” në vitin 2018. I dënuar me 6 vite burg, nga të cilat 3 i ka kryer në Bruksel dhe 2 vite e 2 muaj vijon t’i kryejë te “302”-shi në Tiranë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img