Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

“Nuk do ta fal kurrë babain tim, na la vetëm”, Ermal Meta rikujton vitet e regjimit komunist të Enver Hoxhës dhe tregon gjendjen e tij shëndetësore

spot_img

Lajme të ngjashëm

Këngëtari me origjinë shqiptare, Ermal Meta, mbas enjtjes në fytyrë ka zbuluar se është shëruar dhe ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.

Sipas mediave vendase, në një intervistë të dhënë Meta ka bërë me dije se i ishte dashur që të anullonte disa aktivitete pune që të mund të zbulonte shkaqet e sëmundjes.

albsig

“Më është dashur të pezulloj disa aktivitete pune që të mund të hetoj shkaqet dhe më erdhi keq, por ishte e nevojshme. Për fat të mirë, me një trajtim të synuar dhe të papritur, gjithçka shkoi mirë. Në fund nuk ishte asgjë shqetësuese,” shpjegon ai.

Gjatë intervistës këngëtarit i është dashur që të rikthehet dhe njëherë pas në kohë, duke kujtuar braktisjen e të atit në një periudhë plot trazira në Shqipëri.

“Çdo fjalë mund të lexohej si një pozicion përmbysës në lidhje me një ‘kod’ që duhej të intuitohej, të përvetësohej. Mendoj se kjo më bëri të fshihesha, edhe pse periudha më e vështirë ishte nga rënia e regjimit, në 1991, deri kur u largova në 1994: dhunë, krim, vdekje në rrugë, një ndjenjë rreziku për të cilën nuk e kisha bërë, nuk do ta falë kurrë babain tim, i cili na la vetëm në ato vite të tmerrshme”,  shtoi ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img