Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
24 %
1kmh
0 %
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
37 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

‘Nuk di të gatuaj’, ja kush është ministrja e kabinetit të Ramës që përgatit vetëm makarona

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Financave, Anila Denaj ditën e sotme në  një intervistë për Klan ka zbuluar së gjëja e vetme që ajo di të gatuajë janë makaronat klasike.

Një nga pasionet e ministres është zhytja nën-uroje dhe se tashmë është një zhytëse profesionale me licencë.

“Vetëm makarona dhe ato më klasiket”- thotë ministria teksa gazetarja Mirela Jaho e pyet se nëse di të gatuajë apo jo.

Gjatë intervistës Denaj ka treguar se ndonëse është në këtë pozicion ka mundur të ruajë lidhjet me miqtë e saj dhe pse takimet fizikisht për shkak të angazhimeve janë të pamundura.

“Unë ata që bëj miq, i kam gjithë jetën edhe ata që kam në Shqipëri dhe ata që i kam jashtë. Ndërkohë ka qenë gati e pamundur këto dy vite dhe dy muaj sepse intesiteti ka qenë i lartë. Unë jam mësuar dhe në bankë sepse intensiteti nuk ka qenë më i vogël, por këto dy vite kanë qenë më të pazakontë dhe ka qenë viti i fundit si rezultat i shumë ngarkesave për të përballuar edhe me akte juridike, nevojat buxhetore për rindërtimin, për shëndetësinë etj, kështu që nuk ka patur mundësi sepse dalim vonë dhe marrëdhëniet i mbajmë me WhatsApp me Zoom”

Më shumë

spot_img
spot_img