Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
6.2kmh
0 %
Mar
19 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nuk besonte koronavirusin, vdes presidenti afrikan, nuk ishte parë në publik prej dy javësh

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1e48f250d5d2d1de9e16ec627754c452

Presidenti i Tanzanisë John Magufuli ka ndërruar jetë në moshën 61-vjeçare.

Mediat e huaja raportojnë se ai ka ndërruar jetë pasditen e djeshme dhe lajmi është bëri i ditur nga nënkryetari i venit.

Magufuli nuk ishte parë në publik për më shumë se dy javë dhe qarkullonin lajme se ai ishte i infektuar me Covid-19, por që lajmi nuk ishte konfirmuar.

Presidenti i Tanzanisë vazhdimisht mohonte se Covid-19 është duke u përhapur në vendin e tij dhe pretendonte pa dëshmi se vaksinat kundër kësaj sëmundjeje janë të rrezikshme. Ai sugjeronte që njerëzit të luteshin dhe të thithnin avull për t’u shëruar.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img