Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Sht
20 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nota për liderët e partive: Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi më të pëlqyer se partia

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b0d00c39f137328b10fc4ccba0ae0a6f

Sondazhi zgjedhor i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB ofroi të dhëna interesante lidhur me popullaritetin e liderëve politikë në vend.

Indeksi i popullaritetit, që përpjesëtoi përgjigjet e pëlqyeshmërisë në raport me prirjen e votave për partitë, zbuloi se lideri i PD, Lulzim Basha ishte më i pëlqyer se partia (indeksi 126), kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ishte dyfish më e pëlqyer se partia që përfaqësonte indeksi 201), ndërsa kryetari i PS, Edi Rama pati raportin më të vogël parti/pëlqyeshmëri në indeks (118).

Përgjigjet negative dominuan megjithatë mendimin për të tre liderët e partive kryesore: Edi Rama, Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi.

Sipas sondazhit, tek votuesit e pavendosur, Rama ishte lideri me popullaritetin më të lartë, pasuar nga Basha dhe Kryemadhi.

Në ndarjen gjinore, burrat vlerësuan më tepër negativisht Edi Ramën, ndërsa për liderin e PD, Lulzim Basha burrat kishin mendimin më pozitiv në raport me gratë.

Tek kryetarja e LSI, pati diferencë mjaft të vogël në ndarjen gjinore për pëlqimin dhe mospëlqimin./Euronews Albania

d3dee0a4bd35fb7f6193b98cab96b615_XL.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img