Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
26 %
2.1kmh
0 %
Mër
2 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Nora Malaj “tërhiqet” nga politika: Misionin tim e kam mbyllur, jam ndër të paktat politikane që i kam duart e pastra

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-deputetja e LSI-së, Nora Malaj, ka deklaruar ditën e sotme se e ka mbyllur misionin e saj në politikë, duke paralajëmruar edhe një largim nga skena politike në vend.

Ajo tha në një intervistë në Report Tv kontributi i saj prej 20 vitesh në politikë ka qenë shumë luajal, ndërsa shtoi se është një ndër të paktat politikane që i ka duart e pastra dhe asnjëherë nuk e ka tradhëtuar misionin e saj.

“Politika duhet të jetë e ftohtë e drunjtë për të bërë një analizë të plotë. Deri më tani jemi në momentin e vlerësimit të situatës. Pas krimit zgjedhor po analizojmë të gjithë skenën. Misionin tim politik e kam mbyllur. Kontributi im prej 20 vitesh në politikë ka qenë shumë luajal. Jam ndër të paktat politikane që i kam duart e pastra dhe asnjëherë se kam tradhëtuar misionin tim. Politikës i duhen njerëz me personalitet e të guximshëm. Shtatori do sjellë një qasje tjetër të vendimarrjes politike. E dua forcën politike me të cilën është themeluar dhe skam shanse ta quaj veten te anashkaluar nga kjo forcë. I dhashë mundësitë e mia. Isha e 8 në listë u vlerësova dhe su votova”, tha Malaj.

Më shumë


spot_img

spot_img