Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
4.6kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
31 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

Nora Gjakova “E ARTË” në Tokyo 2020

spot_img

Lajme të ngjashëm

Xhudistja shqiptare e Kosovës Nora Gjakova, ka arritur të mundë në finale xhudisten franceze S.L. Cysique, duke rrëmbyer medaljen e artë në Lojërat Olimpike Tokio 2020.

Në kategorinë -57 kg, Nora Gjakova arriti të mundë japonezen Tsukasa Yoshida, Kaja Kajzer nga Sllovenia dhe holandezen, Sanne Verhagen.

Më herët, ishte Distria Krasniqi ajo që sigurojë një medalje të tillë të artë, në kategorinë -48 kg.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img