Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Non-paper” për ndryshimin e kufijve, presidenti i Sllovenisë mbërrin në Kosovë, takim me Vjosa Osmanin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka pritur ditën e sotme presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor.

Pas takimit me Presidentin e Shqipëisë, Ilir Meta, Presidenti i Sllovenisë vjen në Kosovë pas publikimit të disa dokumenteve “non-paper” që supozohej se kanë dalë nga shteti slloven, konkretisht zyra e kryeministrit Janez Jansha.

Më herët Pahor deklaroi se mbështet fuqimisht zgjerimin e BE-së në vendet e Ballkanit Perëndimor dhe se zgjerimi i BE-së me vendet e Ballkanit Perëndimor është një çështje gjeopolitike e kategorisë së parë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img