Tirana
broken clouds
17.3 ° C
17.3 °
17.3 °
70 %
3.6kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
20 °
Sht
17 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

‘Non-Paper’-i Slloven për kufijtë në Ballkan, Rama: Çfarë zhgënjimi që një media me reputacion të lartë përhap lajme të rreme

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me një artikull të publikuar nga një media prestigjioze ndërkombëtare.

Ata pretendonin se Rama kishte folur në lidhje me ndarjen e kufijve mes Serbisë dhe Kosovës. Kryeministri e përgënjeshtroi lajmin duke thënë se ishte një zhgënjim që një media me reputacion të lartë, si “Der Standard” përhap lajme të rreme.

Sipas tij, nuk ka folur asnjëherë për ndarje kufijsh, apo ndonjë gjë të ngjashme në lidhje me këtë temë.

“Çfarë zhgënjimi një media kaq me reputacion të lartë Der Standart të sillet si një përhapës i lajmeve të rreme! Unë kurrë nuk kam thënë ndonjë gjë në lidhje me “jo letër dhe hartë” dhe kurrë nuk kam mbështetur ndonjë vizatim kufiri përgjatë vijave etnike midis Serbisë dhe Kosovës. E turpshme”,- shkruan Rama.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img