Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

“Non grata” e dy zyrtarëve rusë nga Kosova, reagon ambasada ruse në Serbi: Asnjë vendim i Prishtinës nuk ka fuqi ligjore

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada e Rusisë në Serbi ka reaguar për shpëlljen “non grata” të dy zyrtarëve rusë nga Ministria e Jashtme e Kosovës.

Në reagimin e ambasadës ruse thuhet se nuk e njohin pavarësinë e Kosovës, ndaj edhe asnjë vendim i Prishtinës nuk ka fuqi ligjore për Rusinë.

“Ne nuk e njohim ‘pavarësinë’ e Kosovës dhe në përputhje me rrethanat, ‘qeverinë’ rajonale dhe strukturat e tjera. Për ne asnjë vendim i Prishtinës nuk ka fuqi ligjore”, thuhet në reagimin e ambasadës ruse.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img