Njohja e Jeruzalemit nga SHBA, vjen mesazhi i Papa Françeskut

Publikuar tek: bota, më 14:39 10-12-2017 Njohja e Jeruzalemit nga SHBA, vjen mesazhi i Papa Françeskut

Qetësi dhe durim, ky është mesazhi që Papa Françesku jep për palët,  pas vendimit të presidentit amerikan, Donald Trump, i cili njohu Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit.

Ati i Shenjtë përsërit kërkesën e tij për qetësi dhe durim nga të gjitha palët. Të gjithë liderët politikë duhet të angazhohen për të parandaluar spiralet e dhunës në këto momente të rënda”, thuhet në një komunikatë të Vatikanit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjendet e vdekur në një dhomë hoteli këngëtarja e njohur
Shokuese: Testi i bombës me hidrogjen nga Koreja e Veriut i ka shkaktuar diçka të frikshme planetit »
Article Logic
Execution time: 0.012609004974365
array(1) { ["section"]=> string(67) "njohja-e-jeruzalemit-nga-shba-vjen-mesazhi-i-papa-franceskut-102590" }