Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

Njoftoi pezullimin e AstraZeneca-s, zyrtares së lartë i bie të fikët “LIVE”, ministri danez reagon shpejt (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Danimarka u bë sot vendi i parë në botë që do të ndalojë përfundimisht përdorimin e vaksinës “AstraZeneca”, me argumentin se shkakton mpiksje gjaku dhe trombozë.

Mirëpo gjatë konferencës ku u njoftua vendimi, drejtueses së agjencisë së ilaçeve të Danimarkës, Tanja Erichsen, i ra të fikët.

Teksa ministri danez po fliste për vaksinën “AstraZeneca”, ajo humbi ndjenjat dhe papritur ra në tokë. Siç shihet edhe në video, ministri trembet, por menjëherë i jep ndihmën e parë. Ajo u dërgua në spital dhe sipas asaj që raporton BBC, ajo është në gjendje të stabilizuar shëndetësore.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img