Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Njihuni me pishinën e parë me pamje panoramike në botë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8304f9c52e656a2570f849d16c48c980

Pishina e parë me pamje panoramike pa hekura është inauguruar në Londër.

E dizejnuar nga kompania e Compass Pools pishina gjendet në majën e një ndertesë 220 metra e lartë. Për të arritur në pishinë vizitorët duhet të marin ashensorin deri në katin e 54-të dhe me pas ngjiten me anë të shkallëve.

Vizitorët marin përsipër çdo përgjegjesi për sigurinë e tyre pasi nuk ka hekura që të pengojnë, ndërsa terreni dhe pamja e qytetit nga lart është madhështore.

Pishina është e rrethuar nga xhami, ndërsa mund të shijohet që aty pamja fantastike. Mijëra turistë kanë vizituar deri sot pishinën dhe me siguri do të ketë shumë vizitorë në ditët e nxehta të verës.

62070091_2411353979147699_2388398096028532736_n.png

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img