Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Njihuni me Ermelën, bukuroshja që bën “zap” të gjithë meshkujt që thyjnë rregullat rrugore

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në rrugët e qytetit, ndryshe nga disa vite më parë, në rradhët e policëve meshkuj, ke kënaqësinë të shikosh dhe ndonjë femër me uniformë.

Duhet pranuar se shtimi i femrave në Drejoritë e Policisë, kryesisht në Policinë Rrugore i jep një dimension tjetër imazhit të Policisë së Shtetit.

Kemi dëgjuar shpesh për police simpatike, sesi i përballojnë vështirësitë në punë dhe sesi arrijnë t’ja dalin në fund të ditës. E tillë është dhe Ermela Lika, që në një intervistë për gazetën Shekulli ka folur pak më gjatë për një ditë në “krye të detyrës”.

Ermela tregon me pasion sesa i pëlqen profesioni që ka zgjedhur, dhe kënaqësia që i jep në fund të ditës pasi ka ndihmuar me mijëra qytetarë. Vështirësia më e madhe sipas saj ështëe kundërshtimi që has nga shoferët e makinave, të cilët nuk e pranojnë dot faktin që gjobiten nga një femër.

“Policet janë të rrepta dhe meshkujt nuk janë aq sportive në këtë rast, si të thuash na i kanë pak ‘frikën’, ”- thotë Ermela Lika.

Policia simpatike rrëfen dhe kundërshtitë që ka hasur nga meshkujt për paraqitjen e dokumentave të makinës, raste të cilat kanë përfunduar me pezullimin e lejeve të drejtimit.

Më shumë

spot_img