Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Njihuni me Amar Isenin, talentin 13-vjeçar nga Bujanoci që ndërton video lojëra në gjuhën angleze

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5d6ca0599344be10a87a02747f8cc9c4

Amar Iseni është djaloshi 13-vjeçar nga Bujanoci, që njihet për talentin e tij në informatikë.

Ai është vetëm në klasë të shtatë në shkollën ‘Naim Frashëri’ dhe tashmë ka arritur të konstruktojë një Lojë Kompjuterike në gjuhën angleze.

Nexhat Behluli, një emrë i njohur i botës së biznesit i cili operon dhe në Serbi, thotë se shoqëria dhe jo vetëm, duhet t’i mbështesë fenomene të tilla.

Përmes një shënimi në facebook, ai ka publikuar dhe linkun ku mund të shihet loja që Amari ka ndërtuar.

Shënimi i biznesmenit

Djaloshi fenomen i Komunës së Bujanocit 

– Çunin që po e shihni është Amar Iseni,
13 vjeçarë nga Bujanoci, vijon mësimin në klasën e 7-shtatë shkolla fillore Naim Frashëri.
– Amani një fenomen talenti në këtë moshë ka arritur të konstruktoje Lojë kompjuteri ndërsa prezentimin dhe funksionet e saja në mënyrë perfekte i paraqet komplet në gjuhën angleze.
– Ne si Shoqëri kemi obligim ti përkrahim këta talenta fenomen sepse rradhë lindin, në këtë moshë çfare aftësie, po kur të rritet çka banë !?
– Më poshtë e keni Linkun e Lojës, shikone, mundeni edhe ta shkarkoni dhe më pas ta luani në kompjuterin tuajë personal …
Allahu e ruajtë Amarin dhe gjithë fëmijët tanë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img