Njihuni me 19 vjeçaren, këmba e majtë e së cilës peshon 3 kg më shumë por që nuk ndalet para asgjëje

Publikuar tek: bota, më 17:17 17-10-2016 Njihuni me 19 vjeçaren, këmba e majtë e së cilës peshon 3 kg më shumë por që nuk ndalet para asgjëje

Kjo është Alice Mulder, sportistja 19-vjeçare këmba e majtë e së cilës i peshon 3 kilogram më shumë se e djathta. Kjo fatkeqësi nuk e ka ndaluar para asgjëje Alicen.

Kjo sëmundje e pashërueshme quhet lympoedema dhe i shkakton mbajtjen e lëngjeve në këmbë dhe enjte.

Ajo rrëfen se është pyetur gjithmonë nga njerëzit për këtë gjë të rradhë, por nuk mërzitet.

“Unë gjithmonë ju kërkoj miqve të mi të më fotografojnë nga ana ime e mirë”- tha Alice për Daily Mail Australia.

“Gjendja ime ka qënë gjithmonë diçka e veçantë për mua. Kam shkuar në palestër dhe jam përpjekur gjithmonë që të minimizoj enjtjen por është e pandryshueshme”, shton më tej Alice. /Newsbomb.al/

39725CBC00000578-3842522-image-m-29_1476671217603.jpg39729A6400000578-3842522-image-a-34_1476673552918.jpg397264D800000578-3842522-image-a-26_1476671195780.jpg397290B600000578-3842522-image-m-33_1476672059239.jpg39725F1900000578-3842522-image-m-30_1476671243632.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Video e Pentagonit: Qytetet nuk mund t’i shpëtojnë të ardhmes së frikshme distopike
Kardinalët nuk bien dakort për një McDonald’s në Vatikan: Vendim pervers për murgjit »
Article Logic
Execution time: 0.01156210899353
array(1) { ["section"]=> string(105) "njihuni-me-19-vjecaren-kemba-e-majte-e-se-ciles-peshon-3-kg-me-shume-por-qe-nuk-ndalet-para-asgjeje-56496" }