Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Njëri prej të akuzuarëve për vrasjen e Azem HAJDARIT, Gjykata hedh poshtë kërkesën e Izet HAXHISË

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-njeriu i afërt i Berishës në vitet ’90-ë u ekstradua nga Turqia në mbrëmjen e 8 majit 2018. Ai akuzohet nga drejtësia shqiptare si bashkëpunëtor në vrasjen e ish-deputetit të PD-së Azem Hajdari mbrëmjen e 12 shtatorit 1998. Pas trazirave të 14 shtatorit të atij viti, Haxhia u arratis nga Shqipëria dhe u ndalua nga autoritetet turke në vitin 2006. Pas 12 vitesh, Turqia pranoi kërkesën e drejtësisë shqiptare për të ekstraduar Izet Haxhinë.

Më shumë

spot_img