Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

“Njëri nga xhuxhat pi raki, tjetri blen vezë”, Rama flet për ftesën që i bëri Bashës: Luli njëherë “spiderman”, njëherë borëbardhë…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama u ndal sot në Lezhë ku zhvilloi një takim me elektoratin e tij në këtë qytet, para të cilëve tha se për të arritur ëndrrën e Shqipërisë në majë, duhet të kapërcehen shumë sfida e pengesa që dalin rrugës.

Gjatë fjalës së tij kryeministri sqaroi edhe njëherë ftesën e “bashkëpunimit Rama- Basha”, ku përsëriti se është i gatshëm të bashkëpunojë, pasi ata janë në opozitë, por sipas tij Luli është njëherë ‘spiderman’ dhe njëherë si borëbardha  që e ndjekin 7 xhuxhat nga pas, ku një nga xhuxhat pi raki dhe një tjetë shet vezë.

“Për të arritur ëndrrat duhet të kapërcesh të gjitha pengesat që dalin rrugës, të durosh e të ringrihesh. Unë e kam parë me sy hapur ëndrrën e Shqipërisë ën majë. Ajo ëndërr më ka mbajtur dhe më mban akoma akëtu. Në 30 vite sa shumë kohë kemi humbur dhe çuditërisht vijën na i kërkojën ne faturat. Unë dua që Zaho dhe bashkëmoshatarët të jenë krenarëe për ne. Po të ishin të gjithë njësoj edhe Lezha nuk do të ishte kështu, edhe plazhi i Shëngjinit do të ishte i mbushur me plehra, po të ishin të gjithë njësoj nuk do të ishim në gjendje ti shikoninm këto projekte. Nëse do të ishim të gjithë njësoj do të ishim duke vjedhur dritat e gjysmës tjetër. Po të ishim tëë gjithë njësoj fëmijët e atyre pa lekë nuk do të shkonin sot në universitet para atyre që babin dhe xhaxhain e kanë politikan, por shkon çdo fëmijë që e meriton”, u shpreh Rama.

“Duke qenë se këtu në Lezhë janë krijuar shembuj fantastik të agro-turizmit të kthyer nga emigracioni, na duhet të bëjmë shumë më tepër, sepse turistët duan të futen më thellë, duan të gjejnë sa më shumë mundësi për të shijuar. Ne në planin tonë kemi vënë 5 mijë euro për çdo emigrant që do të investojë tek shtëpia e gjyshit. Edhe nëse  ju duan të kthehen, le të investojnë këty, le ti sjellim turistët nga të katër anët. Nuk është vetëm deti, Shëngjini, por i kemi të gjitha, këto, o me rrugën e sheqerit o me rrugën e punës, o me rrugën e dasmave”, tha kryeministri. 

“E patë Ilirin se çfarë bëri? Luli po të dojë ta bëjë tani atë marrëveshjen, unë i thashë gazetarit jam i gatshëm të bashkëpunoj se ata janë në opozitë, sepse PS do ti fitojë zgjedhjet. Por i thashë të ndahet nga Saliu dhe Iliri, por Luli vrapoi dhe tha jo nuk ndahem se është si një kukull me bateri, është njëherë spiderman dhe njëherë borëbardha me 7 xhuxhat që i vijnë nga mbrapa, njëri nga xhuxhat pi raki, tjetri shet e blen vezë, por nuk i nxjerr ai”, përfundoi Rama.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img