Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
2.6kmh
90 %
Sht
11 °
Die
12 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

Njëri dhunoi bashkëjetuesen, tjetri përndiqte një 18-vjeçare, arrestohen dy persona në Tiranë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c7816b7bb376d4db4590b169cef8894b

Policia e Tiranës ka arretuar dy persona për vepra të ndryshme penale.

Në pranga kanë rënë shtetasi K. D., 31 vjeç dhe shtetasit A. C., 41 vjeç.

31-vjeçari është arrestuar, pasi ka shkelur urdhrin e mbrojtjes të vendosur nga Gjykata për bashkëjetuesen dhe ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj.

Ndërsa 41-vjeçari është arrestuar për veprën penale “Përndjekja”, pasi ka përndjekur një 18-vjeçare, në mënyrë të vazhdueshme.

Njoftimi policisë:

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Kavajë u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit K. D., 31 vjeç, pasi në fshatin Ballaj, Rrogozhinë, ka shkelur urdhrin e mbrojtjes të vendosur nga Gjykata për bashkëjetuesen dhe ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj, në banesë.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 6 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. C., 41 vjeç, për veprën penale “Përndjekja”, pasi ka përndjekur një 18-vjeçare, në mënyrë të vazhdueshme.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img