Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Njëri aktori e tjetri “Mjeshtër i Madh” i volejbollit, dy personalitet që marrin një pension qesharak

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Korçari Sotiraq Bratko është një ndër aktorët e shquar shqiptarë, i cili ka luajtur me qindra role nëpër filmat shqiptarë që të gjithë i kemi parë.

Gjithashtu Thomaq Spaho Mjeshtëri i Madh i volejbollit është ndër emrat e njohur në qytetin e Korçës, por jo vetëm.

Por pensioni që marrin këtë personalitete është qesharak. Aktorit i është caktuar për të marrë në fund të muajit 131 mijë lekë të vjetra. Një pension shumë i ulët edhe pse Bratko ka dhënë shpirtin në skenë ndër vite.

Ndërsa Spaho merr 130 mijë lekë të vjetra. Ai shpesh nëpër postimet e tij në rrjetet sociale kërkon që të marrë pesionin e veçantë.

“Zotit NIKO PELESHI,,,,Mjeshter I Madh I volejbollit,, Korcar dhe. Shqipetar    Thomaq Spaho {Muqi).  Ju uron. Gezuar,, Emrin”shkruan ai në një postim.

“Te lutem zoti kryeminister. E,, Rama une me titullin (M, MADH) I volejbollit. Korcar, shqiptar Duke nxjere lojtare te kalibrit boteror. Mar, 13000 lek pension pa buk ju lutem zoti E Rama te me japesh  pensionin e vecante sepse e meritoj,, Kete e di e gjith korca Ju lutem si basketbollist te me ndihmoni.Me respekt M. I. Madh I VOL,, shqiptar”shkruan Spaho në një postim tjetër.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img