Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

“Njerëzit digjen, k*rva krihet”, shpërthejnë protestat në Maqedoni, qindra qytetarë kërkojnë “kokat” e qeveritarëve të Zoran Zaev

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qindra qytetarë kanë dalë në rrugët e Tetovës ku kërkojnë drejtësi për viktimat të cilët humbën jetën në flakët e zjarrit në spitalin Covid.

Ata kanë shprehur revoltën e tyre para godinës së Komunës së Tetovës dhe i kanë bërë thirrje qeverisë të japë dorëheqjen.

Përpos dorëheqjes së qeverisë, qytetarët kërkojnë dhe atë të kryetares së komunës së Tetovës, Teuta Arifi.

“Ne kërkojmë nga këtu që edhe kryetarja e komunës së Tetovës, por edhe Qeveria e krimit dhe korrupsionit të përgjigjet para publikut dhe të jap dorëheqje”, th një nga organizatorët.
Kujtojmë se disa ditë më parë spitali Covid në Tetovë u përfshi nga flakët ku fatkeqësisht humbën jetën 14 pacientë dhe 12 të tjerë mbetën të plagosur.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img