Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
1.5kmh
40 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Njerëz duke vrapuar të tmerruar, publikohen pamjet nga ngjarja e rëndë në Oslo, 2 viktima dhe 21 të plagosur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është publikuar një video nga ngjarja e rëndë që u shënua mbrëmjen e djeshme në kryeqytetin norvegjez Oslo, ku dy persona mbetën të vrarë dhe 21 të plagosur.

Në videon e mëposhtme shihet sesi autori qëllon pa mëshirë mbi qytetarët, ndërsa disa persona shihen duke vrapuar.

albsig

Mediat e huaja bëjnë me dije se një 42-vjeçar është arrestuar dhe akuzuar për vrasje, tentativë vrasjeje dhe akte terroriste. Të shtëna u qëlluan në Londrën Pub, një vend i njohur për LGBTQ+, dhe pranë klubit të xhazit Herr Nilsen dhe një restoranti.

Kryeministri norvegjez Jonas Gahr Stoere e quajti atë një “sulm të tmerrshëm dhe thellësisht tronditës ndaj njerëzve të pafajshëm”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img