Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Një ZAKON i keq që shpërtheu mes një pandemie

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fb2876df88961924593aee01ee9409bb

Stresi i akumuluar, koha e lirë dhe ndryshimi i rutinës ditore ishin arsyet kryesore për rritjen e pirjes së duhanit gjatë bllokimit të parë, sipas hulumtimit nga Shkolla e Shëndetit Publik Mailman të Universitetit të Columbia.

Studimi hedh dritë mbi të gjitha mënyrat në të cilat masat e kontrollit pandemik i kanë kthyer duhanpirësit e të gjitha llojeve të duhanit, madje edhe ato elektronike, në cigare konvencionale. Gjetjet u botuan në International Journal of Drug Policy.

Midis Prillit dhe Majit 2020, studiuesit intervistuan të rritur në të gjitha pjesët e Shteteve të Bashkuara të cilët ishin ose duhanpirës të zakonshëm të cigareve ose pirës të cigareve elektronike.

Gjatë studimit u vu re që një pjesë e mirë e njerëzve i ishin rikthyer pirjes së duhanit gjatë pandemisë së koronavirusit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img