Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Një vit pas tërmetit, Rama e Ahmetaj shkojnë në Thumanë: Do ndërtohen banesa, shkolla, ambulanca dhe kopështi (Video)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

74079db0d5610129208cb3c8e6e91f0a

Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj kanë vizituar sot qytezën e Thumanës, një prej zonave të goditura më rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit.

Në Thumanë do të ndërtohen nga e para një sërë godinash si banesa, shkolla, parqe dhe ambulancë. Ministri Ahmetaj tha se investimi në këtë zonë është i përbashkët, mes shtetit që ndërton infrastukturën e duhur dhe fondacionit Firdeus. Edhe fondacioni i Behgjet Pacollit ka kontribuuar në rindërtimin e kësaj zone.

“Mbreslënëse puna në kantierin e Rilindjes së Thumanës për banesat individuale, infrastrukturën rrugore, pallatet, shkollën, kopshtin, ambulancën, njësitë e shërbimeve publike si edhe qendrën e re komunitare së bashku me terrenet sportive e parqet”, shkruan ministri Ahmetaj. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img