Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
36 %
3.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Një vit më parë i vranë gruan, sot e ekzekutuan me 20 plumba, kush është biznesmeni grek dhe lidhja me shqiptarët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një biznesmen grek është ekzekutuar për vdekje sot në Zakynthos.  Mediet greke raportojnë se mbi Dionysis Korfiatis u derdhën 20 plumba, ndërsa ndodhej në një zyrë kontabiliteti.
Vitin e kaluar biznesmenit  iu bë një tjetër atentat, ku 54 vjeçari arriti të shpëtonte, por gruaja e tij Christina Kloutsinioti, mbeti i vdekur nga plumbat që mori nga atentatorët.

Sipërmarrësi 54-vjeçar disa vite më parë u dënua me 4 vite burg nga Gjykata e Apelit në Patra, pasi policia gjeti armë dhe disa materiale të tjera të paligjshme në shtëpinë e tij, të cilat kishin lidhje me me aktivitetet e disa shqiptarëve të akuzuar për grabitje në ishullin e Zakynthos.

Sipas raportimit të “Newsbomb.gr”, policia gjeti të djegur makinën që përdorën autorët e krimit, bashkë me armën, e cila mendohet se është kallashnikov.

Më parë viktima kishte bërë akuza në lidhje me grupet mafioze në Zakynthos  dhe korrupsionin në Policinë Greke. Biznesmeni 54-vjeçar zotëronte një hotel dhe një anije turistike në zonën e Laganas.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img