Një viktimë nga Covid në Kosovë, sërish rekord infektimesh

Publikuar tek: rajon, më 15:25 29-10-2020 Një viktimë nga Covid në Kosovë, sërish rekord infektimesh

Një persona ka humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Bëhet me dije se gjatë ditës së fundit janë testuar 1.058 persona prej të cilëve kanë rezultuar pozitivë 284 persona.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 117 raste, komuna Gjakovë 28 raste, komuna Ferizaj 19 raste, komuna Fushë Kosovë 19 raste, komuna Podujevë 18 raste, komuna Pejë 12 raste, komuna Vushtrri 11 raste, komuna Drenas 8 raste, komuna Mitrovicë 7 raste, komuna Shtime 6 raste, komuna Obiliq 5 raste, komuna Prizren 5 raste, komuna Junik 4 raste, komuna Skenderaj 4 raste, komuna Kamenicë 3 raste, komuna Rahovec 3 raste, komuna Suharekë 3 raste, komuna Deçan 2 raste, komuna Gjilan 2 raste, komuna Klinë 2 raste, komuna Lipjan 2 raste dhe me nga një rast komunat Graçanicë, Han i Elezit, Istog dhe Malishevë.

Kujtojmë që deri më tani në Kosovë 674 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 18.910.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas një muaji, vazhdon dialogu Kosovë-Serbi në Bruksel
»
Article Logic
Execution time: 0.012691974639893
array(1) { ["section"]=> string(74) "nje-viktime-nga-covid-ne-kosove-serish-rekord-infektimesh-ne-kosove-225661" }