Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Një viktimë dhe 136 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

44b362a71601fd3289444c399c659bbd

Një person ka humbur jetë gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut nga koronavirusi.

Gjatë ditës së fundit janë testuar 1627 persona të dyshuar me Covid, prej të cilëve kanë rezultuar pozitivë 136 prej tyre.

Rastet e reja janë shënuar në Shkup-30, Kumanovë-20, Dibër-2, Shtip-15, Prilep-1, Tetovë-6, Strug-8, Manastir-2, Ohër-3, Kavadarc-8, Gostivar-19, Gjevgjeli-1, Strumicë-2, Koçan-5, Demir Hisar-2, Makedonski Brod-3, Berovë-1, Dellçevë-1, Sveti Nikollë-6 dhe Kërçovë-4.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoninë e Veriut 530 persona e kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 12,219.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img