Tirana
overcast clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
100 %
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

“Një ulli në majë të çisternës”, Rama publikon videon nga Thumana: Pak nga pak po ndizen dritat e banesave të familjeve…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama pak më parë ka publikuar disa pamje nga Thumana, e cilia është rindërtuar pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit.

Ajo që tërheq vëmendjen është një pemë ulliri e mbjellë në majë të një çisterne të vjetër uji.

“Pak nga pak po ndizen dritat e banesave të familjeve që po rikthehen në Thumanën e Rilindur, ku vigjëlon ulliri i jetës dhe i paqes nga maja e çisternës së vjetër të ujit, e cila është kthyer në një përkujtimore të viktimave të tragjedisë së 26 nëntorit dhe të rilindjes së qytezës së masakruar nga tërmeti” shkruan Rama në postimin e tij.

Më shumë


spot_img
spot_img