Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
55 %
1.5kmh
75 %
Sht
15 °
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

Një tunel gjigant shfaqet gjatë gërmimeve te stadiumi “Qemal Stafa” (Foto)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Punëtorët që po gërmojnë te rrënojat e ish-stadiumit “Qemal Stafa” kanë mbetur të habitur kur gjatë punimeve me mjete të rëda ka dalë në dritë një tunel gjigant.

Disa metra nën tokë, tuneli rrethor i forcuar me një shtresë të trashë betoni është shfaqur gjatë gërmimeve me eksavator, raporton Newsbomb.al.

Dyshimet e para kanë qenë se bëhet fjalë për një tunel tjetër të kohës së komunizmit, por ka rezultuar të jetë edhe më i vjetër. Besohet se tuneli është ndërtuar nga italianët gjatë kohës së pushtimit të Tiranës, dhe ka patur si qëllim mbledhjen e ujërave të një përroi që kalonte përmes asaj zone.

Megjithatë nuk dihet nëse ekspertët kanë shkuar në vend për ta inspektuar nga afër. /Newsbomb.al

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img