Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Një tjetër shtet heq vizat për shqiptarët, mund të qëndroni deri në 6 muaj

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shqiptarët tashmë mund të udhëtojnë vetëm me pasaportë, pa qenë nevoja për të marrë vizë, në Armeni.

Prej 10 korrikut të 2018-ës, çdokush që ka pasaportë shqiptare mund të vizitojë Armeninë dhe të qëndrojë për një periudhë 6 mujore (180 ditë) brenda një viti.

Armenia shpreson se heqja e regjimit të vizave me disa shtete gjatë muajve të fundit do të ndikojë pozitivisht në rritjen e numrit të turistëve.

Më shumë


spot_img

spot_img