Hapësire reklamuese

Aktualitet

Një tjetër lulishte prishet për një kullë gjigante mes kryeqytetit. Jeni pro apo kundër? Jepni mendimin tuaj!

Shkruar nga Newsbomb
Një tjetër lulishte prishet për një kullë gjigante mes

Qeveria bashkë me Bashkinë e Tiranës kanë dhënë lejen për ndërtimin e një kulle 185-metra të lartë në kryeqytet. Lulishtja më e madhe në kryeqytet nuk do të jetë më. E vetmja që kishte mbetur pas Teatrit të Operas dhe Baletit do të zhduket për t’i lënë vendin këtij ndërtimi gjigant.

Reagimet në rrjetet sociale kanë qenë të shumta, teksa qytetarët shprehen të indinjuar për marrjen e këtij vendimi. Sipas projektit, do të duhen plot 7 vite që kjo të përfundojë.

Nisur nga interesi publik, Newsbomb.al ka bërë një sondazh, teksa të gjithë qytetarët e Tiranës dhe jo vetëm, kanë mundësinë e tyre për t’u shprehur përmes votës për këtë vendim të fundit të qeverisë.

[yop_poll id="163"]

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese