Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Një tjetër Kryetar Bashkie procedohet penalisht, nisin hetimet për Gjolek Gucin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kanë nisur hetimet për kryetarin e Bashkisë Memaliaj Gjolek Guci, pas procedimit penal për shpërdorim detyre.

Guci është denoncuar Luan Bino për hapjen e rrugës në fshatin Luftinjë.

Bino pretendon se ruuga është hapur në tokën e tij, pa vlerësimin dhe kompensimin përkatës.

Gjolek Guci u zgjodh kryetar bashkie në zgjedhjet e 30 qershorit, duke zëvendësuar në detyrë Durim Roshin.

Ky është i gjashti kryetar bashkie që hetohet nga prokuroria, pas 5 të parëve të akuzuar nga Partia Demokratike.

Më shumë
spot_img
spot_img