Tirana
mist
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Die
32 °
Hën
35 °
Mar
37 °
Mër
36 °
Enj
34 °
E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

Një tjetër kandidat ‘tradhton’ PD, pranon mandatin e deputetit (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tjetër kandidat i Partisë Demokratike ka dorëzuar në Komisioni Qendror të Zgjedhjeve formularin e dekriminalizimit.

albsig

spring

Behet fjalë për kandidatin me numrin 35 në listën e Qarkut të Tiranës, Indrit Fatmir Hoxha.

Indrit Hoxha ka mbajtur postin e Sekretarit të Burimeve Njerëzore në Forumin Rinor të PD-së.

Pritet që ai të marrë mandatin nga KQZ, për t’u betuar më pas në seancën e radhës plenare.

Bashkë me Hoxhën shkon në 111 numri i deputetëve, ndër të cilët 79 nga maxhoranca, 14 nga LSI dhe 18 nga PD.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img