Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Një tjetër kandidat ‘i del nga duart’ Bashës, kreu i FRPD pranon mandatin e deputetit

spot_img

Lajme të ngjashëm

899347c0d2a1c9d92ccf497317af6d38

Një tjetër kandidat i PD ka vendosur të pranojë mandatin dhe të bëhet deputet.

Është kryetari i FRPD-së në Ersekë Arlind Çarçani, kandidati i radhës që ‘i ka dalë nga duart’ Bashës.

Mësohet se Çarçani ka dorëzuar formularin e dekriminalizimit në KQZ dhe pas konfirmimit në KQZ pritet që kreu i FRPD të bëjë betimin në Kuvend. 

Kujtojmë se deri më tani numri i deputetëve ka shkuar në 103, nga 140 që duhet të jetë.

Djegia e mandateve nga deputetët e opozitës ka sjellë një ngërç politik në Shqipëri, ndërsa ndërkombëtarët kanë bërë thirrje për dialog për zgjidhjen e kësaj situate.

Ndërkohë, presidenti Meta deklaroi disa ditë më parë nga Pogradeci se nuk i njeh deputetët e rinj, duke pretenduar se thellojnë krizën.

Më shumë

spot_img