Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Një tjetër super jaht luksoz mbërrin në Sarandë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tjetër jaht super luksoz ka mbërritur në bregdetin shqiptar, atë të Saradnës.

Burime të neësbomb.al mësojnë se në portin e Sarandës ka ardhur një tjetër jaht. Bëhet fjalë për një nga modelet më të veçanta në botë, “motor yacht galaxy of happiness”.

“Galaxy of Happiness” është një jaht motorik luksoz 53 m /173’11.  Është ndërtua nga Latitude Yachts në 2016, ka një byk GRP dhe një superstrukturë GRP. Ajo fuqizohet nga motorët MTU prej 1300 kf secili duke i dhënë asaj një shpejtësi maksimale prej 30 nyje (milja detare në orë) dhe një shpejtësi lundrimi prej 20 nyje.

224681550 365262021798507 5390261487285479324 n 1
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img